Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Na co si dát při nákupu stretch folie pozor
Jsou nabídky, které se u Vás sejdou vždy na stejnou věc? Nejste si jistí zda porovnáváte to samé?Pokusíme se Vám v rychlosti vysvětlit včem je trh s obalovým materiálem bohužel pokřivený, a kde můžete snadno naletět.
Většina lidí vidí jen položku 'stretch fólie' a položku 'cena'. Ti všímavější pak uvidí i váhu nakupované role. To je bohužel stav, při kterém se snadno stane, že vyberete špatně. Ne vždy z důvodu, že by Vás chtěl prodávající ošidit, ale někdy jen proto, že prostě každý prodávající nabízí jiný produkt.
Jak je to možné?
Důvod se ukrývá uprostřed celého návinu fólie - v dutince. Ta se u ručních stretch fólií používá v různých vahách od 200g až po 740g! Když vezmeme v potaz to, že nejběžnější vahou celé role bývá 2kg, je zde prostor pro více než 40% rozdíl v návinu fólie a tím pádem téměř o polovinu větší ceně.
Vše pochopíte v následujícím příkladu:
- nabídka na stretch fólii 500/0,023mm 2kg role, z toho 200g dutinka....cena 100 Kč / role
- nabídka na stretch fólii 500/0,023mm 2kg role, z toho 740g dutinka....cena 100 Kč / role
Srovnání kolik nakoupíte kg fólie, kolik Vás stojí 1 běžný metr fólie a kolik je vlastně na každé roli metrů návinu:
- máme zde 1,80 kg fólie, což odpovídá 168m návinu......1 běžný metr Vás tak vyjde na 0,595 Kč
- máme zde 1,26 kg fólie, což odpovídá 118m návinu......1 běžný metr Vás tak vyjde na 0,847 Kč
Podobné problémy se vyskytují i u dalších obalových materiálů, které se prodávají na kusy. U lepících pásek malých stretch fólií (granátků) je pak častý jev skutečný návin - ten bývá často výrazně nižší než je uváděný.
Abychom jen nestrašili a zakončili tento článek nečím pozitivním, musíme konstatovat, že se v terénu čím dál více setkáváme s 'narovnáváním' tohoto špatného stavu.
Věříme, že jsme k tomuto posunu tímto článkem také trochu přispěli a přejeme Vám šťastnou ruku při výběru správné varianty :-)